Červen 2012

volno, volno, volno... jo a ještě volno po maturitě! =D

5. června 2012 v 13:17 | Kolda |  milý deníčku...
Taaak krásné dobré ráno :D
Je to divný, že před maturitou jsem měla chuť pořád něco psát - a vlastně se jakkoliv zdržet učení :D (takže to není tak divný) - a teď se mi nechce. Přitom mám moc dobré zprávy. :) ODMATUROVALA JSEM :) A docela dobře :D Dneska jsem se ještě dozvěděla, že i slohovkou jsem prošla - i když stále nevím jak, ale prošla.
V každým případě jsem měla hrozný štěstí na otázky, naštěstí. :D
Jako první jsem dělala ZSV a to jsem si vytáhla přesně jednu z otázek, které jsem chtěla. Jedničku. Filozofie, její vznik a význam a vztah k ostatním vědám. Druhá polovina otázky byla Judaismus a křesťanství. Táákže pohodička a byla z toho jednička :)
Angličtinu-školní jsem chtěla nějakou okecávací otázku a vytáhla jsem si Food. Není to nejhorší, ale pro mě ani nejlepší. Měla jsem k tomu i text o čaji v Británii (dozvěděla jsem se aspoň, že Britové pijí čas během dne až 8x při různých pířležitostech (během jídla, mezi jídly, odpolední čaj,... :D). V každým případě jsem ještě byla nervózní z Watsona, lektora angličtiny, který je sice hrozně fajn, ale mluvte před ním o britské kuchyni, když to nemáte naučený a on ji zná milionkrát líp a na vlastní pěst. Naštěstí mi pomáhal a učitelka taky. A i když jsem se zakoktávala, měla výpadky paměti Watson mě nazval monstrem kvůli tomu, co si dávám na palačinky (marmeládu, nutelu nebo jogurt - ale pro něj je to asi nemyslitelné :D :D ), dostala jsem za 2. :)
Ve státní češtině jsem si vytáhla Kuličku od Guy de Maupassanta a jako umělecký text jsem tam měla ukázku z ní. Fakt je ta státní maturita taková fraška, rozebrala jsem text, zařadila do části díla, charakterizovala z ukázky i z celého díla postavy, odvykládala obsah a zařadila autora a řekla pár dalších z realismu. A vlastně o nic moc nešlo. Neumělecký text jsem měla recept (chápu, že dávají recenze, články, komentáře, životopisy,.. ale recept???! Akorát jsem dostala ještě větší hlad!) na nějaké kuličky (souvislost s knížkou :D) s mandlemi a meruňkami obalené v kokosu. A moje poslední otázka v češtině? Co z těch přísad nemá můj učitel rád. :D A mě úplně vypadlo, že kokos! :D :D Prý i zrníčko kokosu v celým jídle pozná :D Takže nakonec 9bodů z 9- Z didaktickýho testu jsem měla 100%(fakt nevím jak!!!) a slohovka nějak taky dopadla, ale nevím teda na kolik. :)
A poslední byla státní angličtina. Tak to bylo jednoduchý jako facka :D Vytáhla jsem si zase otázku č. 1 - the Czech republic. Ale tahle AJ je rozdělená na 4 části. Nejdřív se mám v několika větách profesorce představit a něco o sobě říct. Pak jsem měla téma Holidays and travelling, tak se mě ptala na moje prázdniny, kam radši jezdím - na hory, k moři a tak dále a tak dále.. Druhá část měla téma Comunication a měla jsem k ní dva obrázky. Měla jsem si jeden vybrat a popsat (4 lidi sedící v kavárně nebo nějakým baru, otočení k sobě a mluví) a pak je porovnat (3 teenageři sedící na zídce a každej čučí do mobilu). A pak mi dávala otázky, jaká je komunikace mezi lidmi v naší třídě, jak já komunikuji s přáteli a tak. Třetí část se konečně týkala České republiky, to jsem naučneý neměla, ale obecný údaje o ČR zná snad každý, kdo tu žije. A ještě jsem v tom zadání měla záchytný body (location, population, big cities, important places, climate,...), takže pohodička. A ještě jsem k téhle části měla úkol: představit si, že jsem u hostitelské rodiny v Londýně a chtějí se podívat do Prahy - která místa (moderní i historická) bych jim doporučila. A konečně čvrtá část byl imrpovizovaný rozhovor s profesorkou v zadané situaci - jsem v malém městě 20 minut od Londýna a hrozně se ochldilo, začalo pršet a pak sněžit. Našla jsem obchůdek, který není moc dobrý a je malý a mám si tam koupit teplou bundu a další věci (a k tomu jsem taky měla body, o kterých mluvit - style, size, changing room,...). Nakonec z toho bylo takový divadlo. Vybrala jsem si bundu, vyzkoušela si ji, vybírala si šátek. Profesorka mi dala nabídku, že koupím ještě něco k tomu a dostanu slevu, tak jsem si koupila teplé ponožky :D :D Prostě byla sranda a všechny (ona, přísedící a třídní, která je francouzštinářka a prd rozuměla) jsme se smály. A tady jsem dostala 37 bodů z 39. A esejemi jsem se evidentně taky nějak prokousala. Kamarádka dneska volala do školy, kam dnes došly slohovky, aby zjistila, že jsme všichni prošli :)

Takže jsem se zase rozkecala, ale je to dobře. Až to za nějakou dobu zapomenu, budu vědět, kde to hledat. :D :D

Jinak, včera jsem byla v Mahenově divadle na baletu Giselle. Bylo to pěkný, ne sice tak jako Louskáček nebo Labutí jezero, ale moc pěkná hudba a docela i choreografie. :) (Ale Labutí jezero mělo leepšííí!! :D :D)

Aby to tu nebylo tak prázdný, mohla bych dodat nějakou písničku, že? :D Nebo video.. :D Tak třeba toto, mám ji moc ráda :)