Únor 2012

miluju muzikály! =)

12. února 2012 v 20:54 | Kolda
Krásný (pro ty, kteří měli doteď jarní prázdniny jako já) poslední prádzninový večer (popřípadě jen večer Usmívající se )
Jak je z názvu patrné, asi jsem byla zase na muzikále. Smějící se Už to nějakou chvilku zpátky je, ale tento týden jdu na další dva, tak se s nimi musím pochlubit a doporučit. =)
A tenhle bych teda doporučila na 100 procent. Jedná se o muzikál Jekyll & Hyde, který hrají v Městském divadle v Brně. Bože, to bylo neuvěřitelný! Pěkně dlouho jsem se z toho nemohla vzpamatovat. =D
Hlavní roli schizofrenního doktora Jekylla a pana Hyda hrál výjimečný a skvělý zpěvák Dušan Vitázek. Přirozeně zapadal do doby a perfektně tu postavu ztvárnil. Ke konci, kdy se v něm pere Jekyll s Hydem, dobro a zlo v něm, zpívá krásnou a emotivní píseň a jak se v něm víc proveuje Hyde nad Jekyllem, mění hlas i výraz ve tváři i pozici a stejně tak, když zase převažuje Jekyll. Celý sál aplaudoval ve stoje od první úklony a přivovali jsme si je zpět snad desetkrát minimálně. Byl to fakt nepopsatelný zážitek a pokud kdokoliv budete mít šanci jít do MDB na Jekylla a Hyda, rozhodně běžte. Taky jsem byla moc ráda, že jsme v obsazení měli Lukáše Vlčka nebo Lukáše Janotu a taky Ivanu Vaňkovou a Martu Prokopovou. Z Johany Gazdíkové jsem zase nadšená moc nebyla.. Jo a Jiří Mach byl taky skvělý, i když jsem původně doufala, že budeme mít Aleše Slaninu. Ale stejně to stojí za to! A kdykoliv, jak to budou hrát, na to půjdu znovu. Smějící se
Fotky jsou opět z www.mdb.cz

A druhý muzikál, na kterém jsem byla zase v MDB, byl Kráska a zvíře. A bylo to taky moc pěkné! V hlavní roli zvířete jsme měli Lukáše Janotu s krásným hlasem a Bellu hrála Katřina Krejčová. A naprosto dokonalí byli Aleš Slanina jako Gustav a pokaždé to jeho "Belllloo!", neustálé upravování si účesu a nezničitelný sebevědomý úsměv. Nebo jeho přítel (Jakub Przebinda) mu napovídal a on to tak skvěle komolil, že z toho nakonec bylo něco jako "Mám tě rád i obarvenou." A k nim Marta Prokopová spolu s Terezou Martinkovou, které jako hloupé a penězchtivé sestřičky Belly byly nepřekonatelné. A abych nezapomněla, vílu nám hrála Radka Coufalová, takže také perfektní. =) A tady zase pár fotek z oficiálních stránek MDB.