Červen 2011

Let it fly

25. června 2011 v 17:16 | Kolda |  milý deníčku...
Krásné sobotní odpoledne! =)
To neuhodnete!
Už jsem tomu pomalu přestávala věřit (i když naděje umírá poslední!), když se mi během školy ozval telefon a v něm nějaká paní, že našla mou kabelku!! Prý, ať se moc neraduju, jelikož peněženka je prázdná (kromě dokladů), ale to mi bylo úplně fuk! =D
Tak jsem po škole zajela na velodrom (tam ji prý našli ležet na lavičce, tak ji vzali dovnitř). Nějaká paní mě tam zavedla do kanceláře, kde ji měli vyskládanou na stole, aby se věci usušily, protože kabelka ležela nejspíš celou noc venku na té lavičce a všechno bylo promočené. Ale voda tomu moc neublížila.
Takže jsem byla nadšená, že mám věci zpátky, to si ani nedovedete představit! Ale ti zloději byli fakt nějací divní! =D
Protože mi vzali brýle, občanku, dvě pera a tužku British council z FCEček, sluchátka - která mají speciální konektor jen na některý typ Samsungu, samozřejmě peníze; ale věci, jako kvalitní a funkční kalkulačku, kreditku, klíče, ostatní propisky, tužky nebo gelovky a sešit ZSV ( =D) mi nechali. =D Jsem za to ráda, ale kde je ta logika? =D Někdo mě okradl, protože neměl čím ve škole psát, neviděl na tabuli, nebo protože se chtěl dostat na mou občanku do klubu?

Teď zase trošku z jiného soudku. =)
Dědečkův dobrý kamarád dostal k narozeninám poukázku na let balónem pro tři osoby a děda byl jeden z pozvaných. Takže jsme se včera (protože to bylo kvůli počasí asi už pětkrát přesouvané) vydali na chaloupku, za níž je krásný plac, odkud měl být vzlet. Sešlo se nás tam teda požehnaně, aspoň dvacet lidí a všechno to byli zřejmě příbuzní a snad i známí. Během nafukování balónu nás chytil déšť, tak se šlo hromadně schovat do lesa (ještěže nás nezastihla bouřka!).
Ale upřímně, byl to fakt zážitek - něco takového sledovat tak zblízka, ten balón je obrovský a i tak byl nafouknutý během chvilky ( kdyby se jim neudělala nahoře díra =D) Vlézt do koše byl trošku problém, jelikož už jsou to dva starší pánové (nicméně stále fešáci) a jedna mladá paní, která má bohužel operovanou nohu. A po pár vteřinách už byli vysoko nád námi. Uletěli asi 15 km, když nám dědeček volal, že přístáli a vrací se zpět na chvíli posedět, protože pro první cestující balónem mají připravené pohoštění a venku to nejde, jelikož začalo zrovna lít jako z konve.
Přistání bylo, podle jejich vyprávění, poněkud drastické. Balón nadskakoval, narážel do země a málem narazili na silnici a jen tak tak se nepřevrátili. Ale zvládli to a zatímco si pak seděli v autě, chudáci provozovatelé této letecké činnosti museli v tom největším lijáku balón sklízet.
Pak jsme se všichni schovali pod střechu na pergole u nás na chaloupce, kde měli být pokřteni ve jménu čtyř živlů. Kdo by ale čekal, že jim tedy fouknou na hlavu, pak ji posypou hlínou, málem podpalí vlasy hořící sirkou, ale než se tak stane, polijí je šampaňským! =D Byli tedy aspoň označeni za šlechtice, kteří už nikdy nemusí pracovat (to jsem zvědavá! =D) a pak doma poseděli s občerstvením. Ale vypadali spokojeně, dědeček měl zážitek a to jsem moc ráda! =)

A prý příště letí vnučky!! =D

Malá hloupá rozhodnutí, co dělají život životem.

20. června 2011 v 22:56 | Kolda |  milý deníčku...
Krásný dobrý večer,
no, aspoň jak pro koho, v tuto chvíli jsem ještě stále trochu nakrknutá na debilní část obyvatelstva, jimž nestačí jejich vlastní věci, a proto kradou i cizí. Abych byla přesná, dnes jsem přišla o kabelku.
Mě je absolutně jedno, že jsem přišla o cca kilo, co bylo v peněžence (jiné bohatství tam nebylo, takže oni lupiči musí nadávat, že to bylo docela zbytečný), ale co mi není jedno, je další hromada mých osobních věcí, včetně všech dokladů (karta pojišťovny, do knihovny, šalinkarta, občanka...), diáře, brýlí, moji milované opičky (pouzdro ještě ze 7.třídy), ovečky (tuška z Walesu), tužky British council z FCEček, Eiffelovky na klíčích od kamarádky z Paříže, delfínka na klíče z Mallorky a tak bych mohla pokračovat dál, protože to jsou právě ty drobnosti, co mě nejvíc mrzí.
Ještě nenápadně doufám, že když v kabelce moc peněz nenalezli, tak ji třeba pohodili někde po městě, takže ještě budu pár dní prolézat Ztráty a nálezy a ulice Brna. Taky jsem krásné dvě hodinky musela strávit na Policii Čr.
No, jak pan policajt správně poznačil, aspoň si teď budu dávat větší pozor, ne? Chybami se přeci člověk učí.
Ale všechno dohromady je to jen hromada hloupých náhod (nebo osud?). Ta drobná rozhodnutí, co to nakonec způsobí. Půjdeme do Meka? Půjdeme si sednout dolů? Sednu si vedle ní nebo k oknu? Dám si kabelku na židli nebo na schodek vedle sebe? A tak dále a tak dále...

Aby to nebylo celé tak špatné a negativní, byla jsem dnes večer s mamkou a Kačkou v Mahenově divadle na komedii od Shakespeara: Konec dobrý, všechno dobré? a byla jsem moc spokojená. =) Vím, že babičce se to nelíbilo, přišlo jí to moc zmodernizované, ale mě (přesto, že opravdu nemám ráda ty moderní verze - toto mi ani tolik nepřišlo) se to moc líbilo. Někteří herci mi byli neznámí (například hostem byl pro roli šaška Jan Pavel Riedl a byl opravdu vynikající) a někteří dobře známí a stále skvělí (Vratislav Běčák v roli hraběte Bertrama nebo Jana Štvrtecká jako Izabela,...) Tato vtipná činohra by určitě patřila mezi ty, které bych ke zhlédnutí doporučila. =)

Tak se mějte zase dál krásně a pozor na kabelky. =)
Časem zase něco přidám... =) Snad... x)

Kolda

Red Riding Hood

17. června 2011 v 16:46 | Kolda |  film
Zdravíčko=)
Nedávno jsem brouzdala po netu mezi trailery a hledala nějaký zajímavý film a tento mě docela zaujal, včera jsem ho zkoukla a tak bych se o něj s vámi chtěla podělit. =) O co jde?


Romantický fantasy thriller. Ve filmu "Červená Karkulka" hraje Amanda Seyfried mladou a krásnou Valerii, která se zmítá mezi dvěma muži. Zamilovala se do hloubavého samotáře Petera (Shiloh Fernandez), avšak její rodiče dohodli sňatek se zámožným Henrym (Max Irons). Valerie a Peter nechtějí ztratit jeden druhého, proto se rozhodnoupro útěk, když se dozvědí, že Valeriina sestra byla zavražděna vlkodlakem. Lidé z vesnice udržují po celá léta nelehké příměří se zlou bestií tím, že jí nabízejí každý měsíc zvířecí oběť. Pod krvavým úplňkem si vlkodlak vybere ale oběť větší - lidský život, a tak lidé hladoví po pomstě zavolají známého lovce vlkodlaků, otce Solomona (Gary Oldman), aby jim pomohl bestii zabít. Solomon ale upozorní občany na to, že se vlkodlak přes den mění v člověka a že to může být kdokoliv z nich. Když počet obětí roste s každým úplňkem, začne se Valerie domnívat, že vlkodlakem by mohl být někdo blízký. Panika svírá celou vesnici a Valerie zjišťuje, že má s nestvůrou jedinečné spojení - takové, které je neúprosně táhne k sobě. Díky tomu se Valerie stává podezřelou... i návnadou.

Mě osobně se to líbilo, hlavně Shiloh Fernandez (=D), ale konec jsem si moc neužila, protože mě chytla migréna, nicméně je to hezký film.

Let´s do it. Wish me luck..

14. června 2011 v 0:24 | Kolda |  zprávičky
Krásné brzké ráno =)
Jen tak mám potřebu se vykecat, protože nemůžu spát a jsem nervózní. =D
Přesně za 8 hodin a 35 (zatím) minut budu sedět v nějakém kongresovém sále v brněnském hotelu a psát FCEčka. Kdo tomu nerozumí jako dřív já, je to First Certificate of English, na který se téměř poctivě učím už druhým rokem. A narozdíl od toho, jak mi různé zkušební testy ještě na tom samém začátku docela šly - nebo aspoň dostatečně, abych udělala minimálně 60% - tak teď se v tom topím a to pěkně hluboko.
Tajně doufám, že bych nějak mohla zvládnout Reading a Listening, ale co týká zbytku (alias Use of English a Writing), jsem v koncích. Za 4 dny v sobotu mě ještě čeká Speaking, a na ten jsem opravdu zvědavá. Už kvůli tomu, že samotné mluvit anglicky mi doufám nějak jde, ale stačí, když mám mluvit s profesrokou a už jsem nervózní. Co já budu dělat, když tam budou úplně cizí lidi?? Asi nenápadně doufat, že se to nějak vyšornondoncuje.. =D
No, teď se ještě snažím dohnat nějaká frázová slovesa, co mi vždycky dělala problém. (Aby taky ne, vcelku jich je prý kolem 10 000 a 6 000 se aktivně používá.)
Tak bych vás chtěla poprosit, abyste mi dnes (Tak od 9 do 15h =D) drželi palce a mě snad nervy aspoň trochu přejdou. =) Děkujiii!!!


P.S. A jen tak na zpestření. Dnešní večer mezi testy jsem si taky zpříjemnila Partičkou, tak aspoň přihodím můj oblíbený díl. Koukáte na to někdo? Mě se to děsně líbí! =D
Ne, tomu nejde odolat. Aspoň dvě videjka... =) A Ondra s Igorem jsou úžasní. x)
A pokud si chcete smíchem prodloužit život, myslím, že fakt stojí za to podívat se na další díly. =)

Who says you´re not perfect?

8. června 2011 v 21:41 | Kolda |  zprávičky
Zdravíčko =)