Srpen 2009

Lucille Danion - Nový spřátelený blog

30. srpna 2009 v 21:39 | Kolda |  spřátelené blogy
Ahojky=)

Opět mám tu čest přidat do seznamu další spřátelený blog další skvělé autorky báječných povídek! Lucille Danion! Na její nádherný blog se musíte určitě podívat=)je Harry Potter SCHIZOFRENIK?

28. srpna 2009 v 10:00 | Kolda |  krátké povídky
Další ÚVAHA!!! x) Doufám, že nám to příznivci Harryho Pottera nebudou mít za zlé.. xD =)

Je Harry Potter

SCHIZOFRENIK?

Samozřejmě, že je! Chcete důkaz?
Zaprvé, trpí halucinacemi. Podívá se do zrcadla a za sebou vidí zástupy lidí, přestože v místnosti je sám. Vidí, jak z kousku dřeva - jeho hůlky - létají jiskry, i když nehoří. Věří, že jej obklopuje svět kouzel a mocných čarodějů a dokonce je přesvědčen, že umí létat na koštěti. Má nepřekonatelnou potřebu komunikovat s hady a knihami. Také podle sebe ještě jako dítě létal s obřími lidmi na motorce.
Zadruhé, je sebestředný a vztahovačný. Myslí si, že se před ním jen tak rozestoupí cihlová zeď nebo že zničehonic kvůli němu zmizí sklo v zoo. Věří, že on jediný je schopný zachránit svět - a nikdo jiný. Má pocit, že on je ten vyvolený, jehož onen kouzelný svět potřebuje.
Zatřetí, je paranoidní. Domnívá se, že se mu nějaký zlý černokněžník - naprosto neznámý a nezaujatý - snaží dostat do mysli. Myslí si, že ho v dětství někdo chtěl zabít - a teď se o to pokouší znova a znova.
Začtvrté, trpí bludy. Slyší hlasy, které mu našeptávají podivné věci podivnou řečí, které náhodou rozumí; kdykoliv se projde po chodbě. Vidí mrtvoly vylézat z vody.
Zapáté, má rozdvojenou osobnost. Jednou si myslí, že je malý kouzelník, poté má pocit, že je v těle hada, který zabíjí lidi. Občas se mu zdá, že je v jednom těle s lordem Voldemortem - strašlivým černokněžníkem, který údajně zabil jeho rodiče.
Zašesté, má sebevražedné sklony. Jakmile se objeví byť jen náznak něčeho, co by ho mohlo zabít, jde do toho. Pokud mu sebevražda nevyjde, hraje si na tak statečného hrdinu, že i sám občas uvěří, že je lepší než Chuck Norris.
Ovšem stále zůstává skutečností, že NIKDO není lepší než Chuck Norris.

Michka & Kolda

11.kapitola - Staří známí

21. srpna 2009 v 0:28 | Kolda |  kapitoly-Smrt je teprve začátek


Brý večer=) (Nebo už ráno? xD)
Upřímně jsem doufala, že se mi podaří vložit sem kapitolu už minimálně před týdnem, ovšem nebyla ještě napsaná.. x) Tři týdny volna se změnily zhruba na jeden a půl a kdo má v takových krásných dnech sedět doma u počítačet, když se může spalovat u bazénu?
Aspoň je to tady než odjedu na dovolenou(tedy do zítra) - a to byl můj hlavní cíl.. xD Přes týden se tu objeví jen jeden předpřipravený článek, jinak nic nečekejte..
No, výmluvu mi asi nevezmete, snad omluvu, že to trvalo tak dlouho? Nebo vám to můžu vynahradit tím, že je to extra dlouhé? Vyšlo mi to na 6 a půl srtánek, tak aspoň něco.
Myslím, že do konce prázdnin se tu pořádně neobjevím, takže se mějte naprosto famózně a ten zbytek volna si stoprocentně pořádně užijte!=)

Se zvířátkem jsem se nechala trošku inspirovat naší Tequilkou, s těma zlatýma očima vypadá jak upíří kočka po lovu.. xD


aktualizace: UPOZORNĚNÍ: Měla jsem malou chybu v ději.. Vzhledem k tomu, jak pomalu tu kapitoly přibývají, jste si oho možná nevšimli, ale taková nesrovnalost se mi tam nehodila.. Plánovala jsem to posunout o měsíc a úplně zapomněla to tam napsat, piřotm jsem to už sama brala o měsíc později.. Já vím, čtyři týdny nejsou moc, ale i tak.. Změna je v 8.kapitole, kolem 4 odstavce. =)

STAŘÍ ZNÁMÍ
Rychle jsem stočila pohled tam, kam mamka. Na malou červenou přepravku, které jsem si dosud nevšimla, a ze které na mě zíraly dvě zlaté oči a vyceněné zuby.

SONK - písnička - 3.kolo

16. srpna 2009 v 21:34 | Kolda
No páni, ani tomu nemůžu uvěřit. Chci všem moc poděkovat za podporu v předchozích dvou kolech!=)

Pokud by se vám pořád zachtělo dát mi hlas, budu vám moc vděčná=)


Děkuji!

Upíři a kouzla

14. srpna 2009 v 10:00 | Kolda; Michka |  krátké povídky
Zdravím, je tu další ze série našich úvah =) Ať se vám líbíUpíři a kouzla


aneb lze upíry začarovat?


Představte si, že by se upír ze světa Twilight ocitl ve světě kouzel v Bradavicích.

Je velmi pravděpodobné, že Lord Voldemort by si Edwarda mohl splést s Cedrikem Diggorym - vzhledem k tomu, že oba spojuje stejný herec (tedy Robert Pattinson).
Tím pádem by se jej Lord Voldemort s největší pravděpodobností pokusil na hřbitově zavraždit. Nabízí se nám ovšem palčivá otázka: působí na upíry kouzla? Můžete upíra zabít kletbou Avada Kedavra anebo jej mučit kletbou Cruciatus?
Teoreticky rozhodně ne. Prakticky by to teoreticky šlo, pokud by Lord Voldemort vymyslel kouzlo na zničení neidentifikovatelného, pružného, diamantově tvrdého a jako posetého diamanty na slunci třpytícího se materiálu, ze kterého je složena pokožka upírů. Pokožka upírů by vzhledem ke své struktuře totiž fungovala jako zrcadlo, od kterého by se kouzlo odrazilo zpět k tomu, jenž kouzlo seslal. Pokud by ovšem někdo na upíry seslal kouzlo ke zničení neidentifikovatelného, pružného, diamantově tvrdého a jako posetého diamanty na slunci třpytícího se materiálu, je pravděpodobné, že další kouzla by na upíry fungovala.
Než by Lord Voldemort takové kouzlo ovšem vymyslel (pokud by se ještě předtím nezabil sám svým vlastním kouzlem, které by se odrazilo od neidentifikovatelného, pružného, diamantově tvrdého a jako posetého diamanty na slunci třpytícího se materiálu), Edward Cullen by jej stihl desetkrát rozmačkat na kousíčky. Takže teoreticko-prakticky na upíry kouzla nepůsobí.


Edward je rychlejší než Ianovo auto, Ian je lepší než Edwardovo auto.

Michka & Kolda

SONK - písnička - 2.kolo

5. srpna 2009 v 23:23 | Kolda |  zprávičky

Ahoj=)
Příhlásila jsem se do soutěže SONK - písnička s poslední dobou mou oblíbenou While your lips are still red od Nightwish.
Původně jsem chtěla Dead and gone, ale pak mi začala hrát v přehrávači tahle a bylo rozhodnuto.. xD

Byla bych moc ráda, kdybyste pro mě hlasovali, pokud se vám můj blog i písnička líbí =)Ahoj podruhé=) Děkuji za případné hlasy, pomohly mi do druhého kola. Pokud byste mě dál chtěli podpořit, budu jen vděčná..


Děkuji=)

Dead and gone

2. srpna 2009 v 22:13 | Kolda |  Videjka 8)
Zdravím díťátka=)
Tady je taková omluva-výmluva, tak pokud mi to nikdo stejně nebaští, tak běžte o odstavec dál... xD

Já vím, že tady už mooc dlouho nic nepřibylo a že to hrozně zanedbávám, ale.. Doufala jsem, že budu mít přes prázdniny čas a vrhnu se na to, ale nejdřív jsem byla u kámošky, pak zase ona u nás - a to nejde pořád vysedávat u netu, když je venku tak hezky=) Pak jsme byly na jedné chalupě, na druhé, dneska bruslit a pořád ne a ne se to uklidnit..Taky jsem dva dny po návratu strávila na vaších povídkách - a pořád ještě nemám všechno x) Taky se ke mně konečně dostal Rozbřesk - na to, že je to moje knížka, tak ji snad všichni okolo mě četli dřív xD Další tak tři týdny bych měla mít v rámci možností volno, takže mám v plánu opět psát a změnit tu design - už se k tomu chystám dlouho, ale zaprvé: nemám ještě v noťasu tu hromadu programů na úpravu obrázků; a zadruhé: já tenhle obrázek prostě zbožňuju.. xD Mrzí mě to a doufám, že mi dáte šanci se polepšit - už jdu na to=)

Strašně zbožňuju písničku DEAD AND GONE - taky jsem ji sem už dávala ( viz.: tady ).. a teď jsem k ní našla fascinující video.. Nemůžu uvěřit, že tak někdo může hrát, je to nádherný=)